مقالات

دو مورد از نکاتی که مردان باید رعایت کنند

دو مورد از نکاتی که مردان باید رعایت کنند

مردان به دلیل دوری از پزشک و نادیده گرفتن علائم غیرعادی بدنام هستند. این ممکن است به توضیح اینکه چرا زنان بیشتر عمر می‌کنند کمک کند. اجازه ندهید از خود راضی بودن به سلامتی شما آسیب بزند.

معاینات سالانه را با پزشک خود برنامه ریزی کنید و این قرارها را نگه دارید. پزشک می‌تواند به کنترل وزن، فشار خون و سطح کلسترول خون شما کمک کند. اضافه وزن، فشار خون بالا و کلسترول بالا از عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی هستند. پزشک می‌تواند تغییرات سبک زندگی، داروها یا سایر روش‌های درمانی را برای کمک به کنترل وزن، فشار خون و کلسترول خون توصیه کند.

عادات ناسالم را کنار بگذارید

سیگار کشیدن یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامتی خود انجام دهید. دود نیز بسیار خطرناک است. سالانه نزدیک به 7300 آمریکایی غیرسیگاری بر اثر سرطان ریه ناشی از دود سیگار جان خود را از دست می‌دهند. استعمال دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود سیگار می‌تواند باعث بیماری‌های دیگر مانند بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)، آمفیزم و بیماری قلبی شود. آنها همچنین خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان را افزایش می‌دهند.

سایر رفتارهای مخرب سلامتی شامل مصرف بیش از حد الکل و استفاده تفریحی یا عادتی مواد مخدر است. اگر الکل مصرف می‌کنید، این کار را در حد اعتدال انجام دهید. به عنوان مثال، مردان نباید بیش از دو نوشیدنی در روز، یا معادل 24 اونس آبجو، 10 اونس شراب، یا 3 اونس مشروبات الکلی مصرف کنند.

اگر از داروهای تفریحی استفاده می‌کنید، مهم است که آن را متوقف کنید. آنها با بسیاری از شرایط سلامتی مرتبط هستند. به عنوان مثال، مصرف کوکائین می‌تواند باعث حمله قلبی و سکته شود. انواع داروهای تزریقی می‌توانند منجر به عفونت‌های جدی و تخریب پوست در محل‌های تزریق شوند.

دو مورد از نکاتی که مردان باید رعایت کنند

برخی از مردان نیز از استروئیدهای آنابولیک برای افزایش حجم عضلانی استفاده می‌کنند. این می‌تواند منجر به عواقب جدی برای سلامتی شود. پیامدهای احتمالی عبارتند از عقیمی، بیماری قلبی، بیماری پوستی و مشکلات رفتاری.

اگر سیگار می‌کشید، زیاد الکل می‌نوشید یا از داروهای غیرقانونی استفاده می‌کنید، پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ای برای ترک سیگار ایجاد کنید. آنها ممکن است دارو، درمان یا سایر درمان‌ها یا استراتژی‌ها را توصیه کنند.

از پوست خود محافظت کنید

ملانوما نوعی سرطان پوست است. این یکی از کشنده ترین سرطان هاست. طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، مردان بالای 50 سال در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آن هستند. برای کاهش خطر ابتلا به ملانوم، اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر اشعه مضر فرابنفش (UV) خورشید انجام دهید. وقتی بیرون هستید:

  • وقت خود را در سایه بگذرانید
  • بدن خود را با لباس محافظ بپوشانید
  • پوست در معرض آفتاب را با کرم ضد آفتاب با فاکتور محافظت از آفتاب (SPF) 30 یا بالاتر بپوشانید
  • اگر عرق می‌کنید یا شنا می‌کنید، کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یک بار یا بیشتر استفاده کنید
  • همچنین مهم است که از تخت‌های برنزه کننده که منابع مضر اشعه ماوراء بنفش هستند خودداری کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.